Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 1. 7. 2017

1.7.2017   10:00 - 22:00

nahlad_program.jpg

Necpaly

Turčianske medobranie a vodosláva 2017

V sobotu 1. júla, vypukne v Necpaloch TURČIANSKE MEDOBRANIE A VODOSLÁVA. Spoločne oslávime I. výročie vyhlásenia Turčianskeho kráľovstva včiel a čírej vody. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na prezentácie, ochutnávky a predaj rôznych druhov kvalitných medov, medoviny, medovníkov, medových koláčov a včelích produktov. Ochutnať budú môcť aj vynikajúcu pitnú vodu z Necpalského prameňa ale i fazuľovicu, guľáše a držkovú, varené z dobrej vody fatranských podzemných prameňov. No nebudú chýbať ani ďalšie gurmánske pochúťky, Jedlá a nápoje. V Necpalskom mlynčekove si môžu pozrieť krásne vodné mlynčeky. Poteší aj Trh remesiel a ľudovo - umeleckých výrobkov. O zábavu sa postará Muzikantská paráda a rôzne atrakcie pre deti. V „Čarovnej Turčianskej záhradke“ sa návštevníci zoznámia s prírodným bohatstvom NP Veľká Fatra, dravými vtákmi, či sokoliarmi.


 

1.7.2017   7:00

fatra.jpg

Necpalská dolina

Výstup na Ploskú a Prechod Blatnickým krasom

Sprievodná akcia Turčianského medobrania a vodoslávy

Súčasťou podujatia v sobotu 1. júla 2017 sú aj dve atraktívne akcie, ktoré organizuje Klub slovenských turistov Turiec a Jaskyniarsky klub SPELEO TURIEC– Výstup na Ploskú a Prechod Blatnickým krasom – obhliadka jaskýň masívu Tlstej: jaskyne Mažarná, jaskyne Horná a Dolná Stľpová, Jelenej jaskyne, Bielej jaskyne, jaskyne I. Textorisovej, jaskyne na Vyhni a jaskyne Tunel. Zraz záujemcov je v sídle Turčianskeho kráľovstva včiel a čírej vody – v Necpaloch pred Obecným úradom. O 7.30.00 pre výstup na Ploskú a o 9.00 pre Prechod Blatnickým krasom. Účastníkov výstupu na Ploskú odvezie autobus na Balcierovo a cca o 15.00 späť do Necpál. Účastníkov prechodu Blatnickým krasom odvezie autobus do Blatnice o 9.00 a cca o 16.30 späť do Necpál. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu autobusu – 45 osôb je potrebné, aby sa záujemcovia o obidve akcie nahlásili vopred u p. Jozefa Harániho telefonicky na čísle 0905 641 325, alebo mailom na adrese: speleo@stamaplus.sk najneskôr do 30. júna.
V Necpaloch si budú môcť návštevníci pozrieť aj expozície v stánkoch oboch klubov. Atraktivity národného parku bude vo svojom stánku prezentovať tiež Správa NP Veľká Fatra. Večer o 21.15 premietnu organizátori na stenu renesančného kaštieľa video VEĽKÁ FATRA, KRÁSNA A TAJOMNÁ. Už dnes si môžete na www.zaturka.sk pozrieť zaujímavý film z minuloročného Prechodu Blatnickým krasom. Okrem filmu tam nájdete i krátku prezentáciu z vlaňajšieho Turčianskeho medobrania a vodoslávy.
Ján Farský


 

dnes je: 21.6.2018

meniny má: Alojz

Počasie Necpaly - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka