Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Necpaly.

Športové akcie

9.6.2018   12:00

Necpalská dolina

Beh na Borišov

IMG-d65cf5d006da68cb796108d867c90f6a-V.jpg

Registrácia na chate Pod Borišovom do 11,30. Štart o 12,00


 

Obec Necpaly vyhrala v mesiaci júl 2017 projekt z Nadácie Coop Jednota - Program podpory lokálnych komunítVytlačiť
 

Obec Necpaly vyhrala v mesiaci júl 2017 projekt z Nadácie Coop Jednota - Program  podpory lokálnych komunít. Obec Necpaly sa počas mesiaca jún 2017 zapojila do grantového programu Nadácie Coop Jednota – na podporu lokálnych komunít, a na základe predložených projektov bola z nášho regiónu najúspešnejšou obcou. Nadácia Coop Jednota je pripravená financovať jeden z navrhnutých projektov a to sumou až 6.000,- EUR. Pre našu obec to znamená veľký prínos, nakoľko môžeme realizovať niečo, čo posunie obec dopredu. Sú pripravené 3 rôzne projekty, z ktorých jeden budeme s istotou realizovať v našej obci. Všetky projekty budú slúžiť obyvateľom obce, deťom, mládeži, turistom, ktorí budú prechádzať našou obcou, a ostatným návštevníkom obce. Projekty sú zamerané hlavne na rozvoj pohybovej aktivity, na rozšírenie  a získanie informácií a tiež projekt zameraný na príjemné posedenie pri altánku, s obnovou ovocného sadu a vysadením rastlín do vyvýšených záhonov pre deti v našej ZŠ.

Za každý projekt sa bude hlasovať v našom obchode Coop Jednota – do príslušných hlasovacích urien. Hlasovať sa začína od 01.08.2017. Všetky potrebné informácie ochotne dostanete v Coop Jednota Necpaly. Chceli by sme poprosiť a apelovať na všetkých občanov obce Necpaly, aby prispeli k rozvoju našej obce a žetón, ktorý dostanú za svoj nákup, hodili svojmu vybranému projektu.

Zopár informácií o navrhovaných projektoch:

 1. Outdoorové ihrisko

Outdoorové ihrisko sa bude nachádzať v areáli miestnej ZŠ, je to veľmi zaujímavý prvok, ktorí bude slúžiť nielen deťom, ale i mládeži, dospelým a v neposlednom rade aj seniorom. Chceli by sme vybudovať príjemnú športovú zónu v exteriéry, ktorá bude zaujímavá pre všetky vekové kategórie a prístupná v akomkoľvek časovom úseku dňa, počas pracovných dní, ale aj v čase víkendov a sviatkov. Ihrisko bude pozostávať z workout strojov, ktoré budú využívať hlavne mladí ľudia, tiež stroje z oblasti fitnes – tie budú určené hlavne pre ženy, seniorov a možno tiež pre menšie deti a samozrejme pre najmenších budú k dispozícií aj hojdačky. Stroje môžu využívať aj návštevníci, ktorí prechádzajú našou obcou – či už ako turisti, cyklisti, môžu si zacvičiť a ísť ďalej za poznávaním a svojimi aktivitami. Workoutové outdoorové ihrisko isto radi uvítajú aj naši futbalisti, nohejbalisti a hokejbalisti, ktorí môžu pracovať cvičením na strojoch na rozvoji svojich fyzických zdatností. Workout je čoraz populárnejší spôsob cvičenia, pri ktorom sa využíva najmä váha vlastného tela v exteriéri. Cvičenie je pestré vďaka jedinečnému vonkajšiemu prostrediu, ale aj širokej škále cvikov, ktoré workout umožňuje a prospieva tak nielen ku fyzickej ale aj psychickej pohode. Workout ponúka rôzne možnosti a odlišné stupne náročnosti v rámci navonok podobných prevedení, takže je určený nielen pre športovcov, ale aj staršie deti, dospelých a seniorov. Workoutovým ihriskom by sme chceli podporiť športové aktivity hlavne detí a mládeže, samozrejme budú vítaní aj všetci ostatní so záujmom o športové aktivity. Exteriérové fitnes stroje umožňujú precvičenie celého tela, slúžia na posilňovanie svalov a kĺbov, ale aj na rehabilitačné cvičenia.  Vonkajšie fitnes zariadenia pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl, fyzickú i duševnú vitalitu a zdravie. Stroje sú odolné voči poveternostným podmienkam a zmenám počasia, preto budú slúžiť užívateľom celoročne.

Realizáciou ihriska prispejeme ku skultúrneniu areálu základnej školy a našu obec Necpaly to posunie aj vo vnímaní modernej a nadčasovej obce na Slovensku, ktorá ide správnym smerom.

2. Náučný chodník v Necpaloch

Navrhovaný projekt bude pozostávať z interaktívneho panelu, ktorý bude umiestnený na námestí obce. Každý návštevník bude môcť využiť panel, ktorý bude mať jedinečný softvér, a bude možné načítať všetky požadované informácie o obci, či už historické, kultúrne, budú v ňom informácie o aktivitách obce, informácie o historických pamiatkach obce, významných osobnostiach obce, o raritách a zaujímavostiach obce – ktorou je napr. aj malá vodná elektráreň, o prírodných úkazoch či už v blízkom resp. vzdialenom okolí, o možnostiach športového a kultúrneho vyžitia, tiež o pripravovaných akciách poriadaných nielen obcou ale aj základnou školou, resp. inými združeniami v obci. Na interaktívnom paneli budú umiestnené aj malé hlavolamy, ktoré budú môcť využívať naši najmenší , pokiaľ si rodičia budú čítať zaujímavosti o obci. Projekt bude tiež zahŕňať aj  umiestnenie malých informačných tabuliek s popisom – pri každej historickej budove, resp. pri zaujímavom objekte v obci Necpaly.  

Obec Necpaly sa vďaka projektu bude radiť medzi moderné obce na európskej úrovni, kde tento spôsob poskytovania informácií už ponúkajú bežne aj menšie obce.

3. Oddychová zóna v Necpaloch

Oddychová zóna bude realizovaná pri areáli ZŠ Necpaly. Oddychová zóna bude pozostávať z dreveného prestrešeného sedenia,  súčasťou zóny bude aj pevne umiestnený gril, kde si budú môcť návštevníci, obyvatelia, ale aj deti za prítomnosti dospelých resp. p. učiteliek – grilovať, opekať, alebo stráviť príjemné chvíle na čerstvom vzduchu a v peknom prostredí. Tak isto budú súčasťou oddychovej zóny aj vyvýšené záhony, ktoré budú slúžiť hlavne žiakom ZŠ pri  pracovnom vyučovaní, kde sa budú žiaci učiť ako sa pestujú konkrétne druhy zeleniny, ako ich sadiť, starať sa o ne, ošetrovať ich, a budú to aj prakticky skúšať. Plánujeme v oddychovej zóne aj časť s ovocnými kríkmi ako egreše, ríbezle,  všetko druhy nie veľmi náročné na pestovanie, aby starostlivosť o dané kríky zvládli aj deti na 1.stupni ZŠ resp. škôlkari. Chceli by sme prostriedky z projektu použiť aj na obnovu ovocného sadu, ktorý sa nachádza v blízkosti plánovanej oddychovej zóny, a momentálne je veľmi zanedbaný. Do oddychovej zóny plánujeme dať aj niečo pre našich najmenších - hojdačky a pieskovisko, a tiež aspoň 2 zaujímavé cvičiace stroje pre mládež, resp. cyklistov, ktorí sa budú chcieť uvoľniť a natiahnuť.  Súčasťou projektu bude aj skrášlenie prostredia kvetinovými záhonmi, resp. živým plotom, aby sme docielili jednotný vzhľad a priestor na oddych v kľudnom a kultúrnom prostredí.

Na uvedených projektoch pracovali Ing. Dagmar Matulová spolu s Mgr. Lenkou Majkovou, pokiaľ budete mať otázky ohľadne projektov, bližšie informácie vám poskytnú uvedené osoby, resp. obecný úrad.

Všetkých občanov našej obce týmto prosíme – podporte jeden z projektov, a urobme z našej obce modernú, nadčasovú a zdravú obec.

 

 

 

 

 


 
 

9.6.2018   12:00

IMG-d65cf5d006da68cb796108d867c90f6a-V.jpg

Necpalská dolina

Beh na Borišov

Chata pod Borišovom, Obec Necpaly, Horská záchraná služba

Registrácia na chate Pod Borišovom do 11,30. Štart o 12,00


 

30.6.2018   10:00 - 22.30

medobranie.jpg

Obec Necpaly

Medobranie 2018

Pozývame Vás na Medobranie 2018.


 

30.6.2018   10:00 - 22:30

skriatok.jpg

Obec Necpaly

Medobranie 2018 - Oslava narodenín škriatka Pramienka

Pozývame Vás na uvedenie rozprávkovej knižky do života na Medobraní 2018 v Necpaloch


 

dnes je: 28.5.2018

meniny má: Viliam

Počasie Necpaly - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka