Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Turčianske medobranie a vodosláva 2019Vytlačiť
 

V sobotu 22. júna sa v Necpaloch, sídle Turčianskeho kráľovstva včiel a čírej vody, uskutoční veľké a obľúbené podujatie – Turčianske medobranie a vodosláva.

Tak, ako po iné roky, aj na tohtoročnom sviatku včiel a vody je pre návštevníkov pripravený bohatý celodenný program pre celé rodiny. Nájdu tu najrôznejšie produkty včelárov i prednášky o včelárstve pre širokú verejnosť.
Na Necpalskom mlynčekove sa bude opäť súťažiť o najkrajší vodný mlynček. V expozícii nazvanej Čarovná Turčianska záhradka sa budú môcť všetci zoznámiť s krásami a prírodným bohatstvom národného parku Veľká Fatra. Adrenalínovým zážitkom určite budú Majstrovstvá sveta v nosení vody v deravom vedre. Okrem toho je pre návštevníkov pripravená Muzikantská paráda, trh remesiel a ľudového umenia, večerná Jánska vatra, dobré jedlo, pitie a mnoho ďalších atrakcií.

Podujatia sa osobne zúčastní včelia kráľovná Meduľka prvá, so svojimi sprievodcami – vodníkmi Čľupkom a Čľapkom, škriatkom Pramienkom, vílou Rosičkou a ďalšími bytosťami z Turčianskeho kráľovstva včiel a čírej vody. Podujatie sa začína o 10.00, uskutoční sa za každého počasia. Všetkých srdečne pozývame.

Turčianske-medobranie-a-vodoslava-v-obci-Necpaly.jpg


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Počasie Necpaly - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka