Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Necpaly.

Projekt v našej obci s názvom „Športom proti Xenofóbii“.Vytlačiť
 

untitled.pngOpäť po dlhšom čase sa naši mládežníci fungujúci pod neformálnym názvom NEMAŽ rozhodli zorganizovať medzinárodný projekt, ktorý sa im podarilo zrealizovať vďaka podpore EU prostredníctvom programu Erasmus+ (www.erasmusplus.sk).

Tento projekt bol medzinárodnou a multikultúrnou výmenou štyroch krajín (Slovensko, Česko, Rakúsko a Poľsko). Zúčastnené krajiny zastupovali zmiešané skupiny "normálnych" a znevýhodnených mladých ľudí. Skupiny sa stretli spoločne na Slovensku. Počas deviatich dní sa venovali výmene skúseností a vedomostí ohľadne boja proti predsudkom a xenofóbii prostredníctvom športu. V rámci programu realizovali rôzne workshopy, rolové hry, diskusie, interkultúrne hry a ostatné aktivity zamerané na pochopenie rôznorodosti kultúr, pochopenie že nové veci môžu byť aj prínosné a netreba sa všetkého báť. Veľkým spoločným zážitkom bola návšteva Múzea SNP, kde sme mohli nahliadnuť do histórie a pozrieť sa na následky extrémizmu v našich dejinách.  Počas danej prehliadky neostalo ani jedno oko suché... Ďalším cieľom výmeny bolo odprezentovať si vzájomne našu kultúru a tradície, spoznať sa a takto prelomiť stereotypy a bariéry medzi národnosťami, naučiť sa pracovať v medzinárodnom kolektíve a zdokonaliť sa v anglickom jazyku.

Vzhľadom na veľmi pozitívne záverečné hodnotenia od všetkých partnerov veríme, že sa nám podarí v budúcnosti pokračovať v podobnej činnosti a zapojiť čo najviac mládežníkov z našej obce a okolia.

Tím Nemaž


 
 

15.12.2018   15:30

lucie2018.jpg

Necpaly

Sprievod Lucií dedinou

Začíname na námestí obce


 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

Počasie Necpaly - Svieti.com
webygroup
ÚvodÚvodná stránka